Sevenseas Industrial Innovation

Visit website

Specialist Lead Generation B2B/ Cold Calling

  • Sales & Marketing
  • Full-time
  • Brasov, RO

Descrierea jobului - ce vei face:

Obiectivul tău va fi să prospectezi piața pentru oportunități, să pregătești și să implementezi strategia de lead generation (lead flow strategy, campanii de cold calling, email, social media, etc.), să generezi întâlniri pentru consultanții de vânzări și solicitări online de la potențiali clienți, să susții procesul de conversie și să revii periodic pentru a evalua gradul de satisfacție a clienților. Îmbunătățești constant procesele de lead generation, în urma analizării datelor și rezultatelor anterioare.

Responsabilități:

  • Dezvolți o bună întelegere a pieței și a nevoilor clienților;

  • Definești strategia și obiectivele de lead generation;

  • Prospectezi piața pentru a identifica oportunități și noi potențiali clienți;

  • Planifici și implementezi campanii de cold-calling, email marketing, search și social media marketing cu targetare prospecți din sfera industrială/construcții/arhitectură;

  • Analizezi datele de sales și marketing și îmbunătățești continuu flow-ul de lead generation;

  • Trimiți prezentări către prospecți și generezi întâlniri pentru consultanții de vânzări;

  • Procesezi solicitările primite și distribui cererile către reprezentantul zonal;

  • Introduci și organizezi informațiile în sistemul CRM;

  • Susții activitatea consultantului de vânzări pentru a crește rata de conversie a prospecților în clienți;

  • Contribui la loializarea clienților în parteneri de lungă durată;

  • Desfășori periodic campanii de evaluare a gradului de satisfacție a clienților;

  • Creezi rapoarte lunare de performanță.

Cu cine vei lucra:

Vei avea o strânsă colaborare cu echipa de marketing și consultanții de vânzări.

Cerințe – de unde știi dacă ești candidatul potrivit:

  • Abilități excelente de comunicare și negociere;

  • Ușurință în comunicarea, interacționarea la telefon;

  • Capacitate de organizare, coordonare și supervizare;

  • Experiență anterioară de telesales (ideal într-o poziție similară de lead generation);

  • Inițiativă, dinamism, orientare spre rezultate;

  • Studii superioare finalizate (profil marketing&comunicare/economic/tehnic);

  • Cunoștințe operare PC;

  • Limba engleză (nivel mediu-avansat);

  • Orientare spre client; comunicare asertivă;

  • Îți place să lucrezi în echipă, să contribui la succesul echipei;

  • Ești curios din fire și crezi în dezvoltarea continuă.

Poate reprezinta un avantaj:

  • Experiență anterioară cu sistem CRM.

Ce oferim:

  • Atmosferă de lucru prietenoasă;

  • Salariu motivant + bonus de performanță;

  • Multă lumină naturală;

  • Perspectivă de creștere, într-o echipă dinamică, motivată;

  • Teambuilding și alte evenimente de echipă;

  • Training și oportunități de dezvoltare personală.

Despre Sevenseas Industrial Innovation

Motto-ul nostru este „inovație prin simplitate”. Oferim soluții industriale care rezolvă probleme complexe, într-un mod simplu și eficient. Și ajutăm fabricile din România la îmbunătățirea calității producției și crearea unui mediu de lucru performant și sigur.

View job location on map